Data
Kolik firem je v jednotlivých státech EU, jaký podíl má Rakousko a jak husté je zastoupení firem na počet obyvatel, podle jednotných čísel Eurostatu.
Referenční rok 2024 · stav dat Eurostatu ke dni 30. září 2026 · staženo 25. října 2026 · autor Martin Adamec
Tabulku lze posouvat do stran.
| Pořadí | Stát | Firmy | Podíl na EU | Obyvatelé | na 1 000 obyv. |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Francie | 5 445 577 | 16,0 % | 68 669 303 (předběžně) | 79,3 |
| 2 | Itálie | 4 652 416 | 13,7 % | 58 971 230 | 78,9 |
| 3 | Španělsko | 3 516 793 | 10,4 % | 48 619 695 | 72,3 |
| 4 | Německo | 3 236 281 | 9,5 % | 83 456 045 | 38,8 |
| 5 | Polsko | 2 821 170 | 8,3 % | 36 620 970 | 77,0 |
| 6 | Nizozemsko | 2 424 297 | 7,1 % | 17 942 942 | 135,1 |
| 7 | Portugalsko | 1 470 937 | 4,3 % | 11 204 347 | 131,3 |
| 8 | Česko | 1 366 927 | 4,0 % | 10 900 555 | 125,4 |
| 9 | Rumunsko | 1 030 603 | 3,0 % | 19 067 576 (odhad) | 54,1 |
| 10 | Řecko | 964 851 | 2,8 % | 10 375 764 | 93,0 |
| 11 | Belgie | 931 405 | 2,7 % | 11 817 096 | 78,8 |
| 12 | Maďarsko | 905 324 | 2,7 % | 9 584 627 | 94,5 |
| 13 | Švédsko | 873 878 | 2,6 % | 10 551 707 | 82,8 |
| 14 | Slovensko | 682 029 | 2,0 % | 5 424 687 | 125,7 |
| 15 | Rakousko | 628 058 | 1,8 % | 9 158 750 | 68,6 |
| 16 | Finsko | 478 708 | 1,4 % | 5 603 851 | 85,4 |
| 17 | Bulharsko | 415 087 | 1,2 % | 6 445 481 | 64,4 |
| 18 | Irsko | 410 205 | 1,2 % | 5 351 681 | 76,6 |
| 19 | Dánsko | 379 306 | 1,1 % | 5 961 249 | 63,6 |
| 20 | Litva | 371 281 | 1,1 % | 2 885 891 | 128,7 |
| 21 | Chorvatsko | 252 125 | 0,7 % | 3 861 967 | 65,3 |
| 22 | Slovinsko | 208 078 | 0,6 % | 2 123 949 | 98,0 |
| 23 | Estonsko | 157 547 | 0,5 % | 1 374 687 | 114,6 |
| 24 | Lotyšsko | 152 706 | 0,4 % | 1 878 575 | 81,3 |
| 25 | Kypr | 94 379 | 0,3 % | 966 365 | 97,7 |
| 26 | Malta | 59 496 | 0,2 % | 563 443 | 105,6 |
| 27 | Lucembursko | 48 771 | 0,1 % | 672 050 | 72,6 |
| EU-27 | 33 978 235 | 100,0 % | 449 489 862 (odhad, předběžně) | 75,6 |
Firemní data z jiných zemí než z Rakouska můžete poptat na stránce EU a další trhy. Počet obyvatel je u Francie předběžný a u Rumunska odhadnutý (příznaky Eurostatu).
Čísla dodávají národní statistické úřady a úplnost zachycení mikropodniků se mezi státy může lišit. V Rakousku zahrnuje Statistik Austria od referenčního roku 2023 poprvé i drobné podnikatele, což počet firem zvýšilo. Rozdíly mezi státy proto mohou vyplývat i ze způsobu zjišťování, nejen ze struktury ekonomiky. Příčiny z tabulky nevyvozujeme.
Čísla pocházejí od Eurostatu; můžete je převzít s uvedením zdroje. Návrh:
firmdat.at: Firmy v členských státech EU 2024: srovnání s Rakouskem. Na základě: Eurostat, sbs_ovw_act a tps00001 (stav dat ke dni 30. září 2026). Staženo 25. října 2026. https://firmdat.at/cs/daten/unternehmen-in-der-eu/
Pro jiné země než Rakousko sestavíme data na poptávku a předem vám řekneme, co lze z veřejných zdrojů dodat.
EU a další trhy · Jak vzniká cena · Firmy podle spolkových zemí · Vznik a zánik firem