Adatok
Hány vállalkozás működik az egyes EU-tagállamokban, mekkora Ausztria részesedése, és milyen sűrűn jutnak vállalkozások a lakosokra, az Eurostat egységes számai szerint.
Tárgyév: 2024 · Eurostat-adatállapot: 2026. szeptember 30. · lekérve: 2026. október 25. · szerző: Martin Adamec
A táblázat oldalirányban görgethető.
| Hely | Tagállam | Vállalkozások | Arány az EU-n belül | Lakosok | 1000 lakosra |
|---|---|---|---|---|---|
| 1 | Franciaország | 5 445 577 | 16,0 % | 68 669 303 (előzetes) | 79,3 |
| 2 | Olaszország | 4 652 416 | 13,7 % | 58 971 230 | 78,9 |
| 3 | Spanyolország | 3 516 793 | 10,4 % | 48 619 695 | 72,3 |
| 4 | Németország | 3 236 281 | 9,5 % | 83 456 045 | 38,8 |
| 5 | Lengyelország | 2 821 170 | 8,3 % | 36 620 970 | 77,0 |
| 6 | Hollandia | 2 424 297 | 7,1 % | 17 942 942 | 135,1 |
| 7 | Portugália | 1 470 937 | 4,3 % | 11 204 347 | 131,3 |
| 8 | Csehország | 1 366 927 | 4,0 % | 10 900 555 | 125,4 |
| 9 | Románia | 1 030 603 | 3,0 % | 19 067 576 (becsült) | 54,1 |
| 10 | Görögország | 964 851 | 2,8 % | 10 375 764 | 93,0 |
| 11 | Belgium | 931 405 | 2,7 % | 11 817 096 | 78,8 |
| 12 | Magyarország | 905 324 | 2,7 % | 9 584 627 | 94,5 |
| 13 | Svédország | 873 878 | 2,6 % | 10 551 707 | 82,8 |
| 14 | Szlovákia | 682 029 | 2,0 % | 5 424 687 | 125,7 |
| 15 | Ausztria | 628 058 | 1,8 % | 9 158 750 | 68,6 |
| 16 | Finnország | 478 708 | 1,4 % | 5 603 851 | 85,4 |
| 17 | Bulgária | 415 087 | 1,2 % | 6 445 481 | 64,4 |
| 18 | Írország | 410 205 | 1,2 % | 5 351 681 | 76,6 |
| 19 | Dánia | 379 306 | 1,1 % | 5 961 249 | 63,6 |
| 20 | Litvánia | 371 281 | 1,1 % | 2 885 891 | 128,7 |
| 21 | Horvátország | 252 125 | 0,7 % | 3 861 967 | 65,3 |
| 22 | Szlovénia | 208 078 | 0,6 % | 2 123 949 | 98,0 |
| 23 | Észtország | 157 547 | 0,5 % | 1 374 687 | 114,6 |
| 24 | Lettország | 152 706 | 0,4 % | 1 878 575 | 81,3 |
| 25 | Ciprus | 94 379 | 0,3 % | 966 365 | 97,7 |
| 26 | Málta | 59 496 | 0,2 % | 563 443 | 105,6 |
| 27 | Luxemburg | 48 771 | 0,1 % | 672 050 | 72,6 |
| EU-27 | 33 978 235 | 100,0 % | 449 489 862 (becsült, előzetes) | 75,6 |
Ausztrián kívüli országok cégadatait az EU és további piacok oldalon kérheti. A népességszám Franciaországnál előzetes, Romániánál becsült (az Eurostat jelölése szerint).
A számokat a nemzeti statisztikai hivatalok szolgáltatják, és az, hogy a mikrovállalkozásokat mennyire teljes körűen veszik számba, tagállamonként eltérhet. Ausztriában a Statistik Austria a 2023-as tárgyévtől első alkalommal veszi figyelembe a kisvállalkozókat, ami növelte a vállalkozások számát. A tagállamok közötti különbségek ezért az adatfelvételből is adódhatnak, nem csak a gazdasági szerkezetből. Okokat a táblázatból nem vezetünk le.
A számok az Eurostattól származnak; forrásmegjelöléssel átveheti őket. Javaslat:
firmdat.at: Vállalkozások az EU-tagállamokban 2024-ben: Ausztria összehasonlításban. Forrás: Eurostat, sbs_ovw_act és tps00001 (adatállapot: 2026. szeptember 30.). Lekérve: 2026. október 25. https://firmdat.at/hu/daten/unternehmen-in-der-eu/
Ausztrián kívüli országokra kérésre állítunk össze adatokat, és előre megmondjuk, mi szállítható nyilvános forrásokból.
EU és további piacok · Hogyan alakul az ár · Vállalkozások tartományonként · Alapítások és megszűnések